2018

Našemu roku 2018 zcela jistě vévodí spuštění webu two-sense.cz, který jsme ladili prakticky rok, takže nás stál opravdu dost času i sil. A těch debat, co tam dát či nedat :-) . Jinak Tomáš se plně věnoval symfonii Kidney Stone a dokončil ji velmi překvapivě :-) . A také opět působil jako stage manager na Open Air festivalu Rock of Sadská. Kivi, kromě své firmy a muziky, již třetím rokem úspěšně usedá do školních lavic v rámci svého pedagogicky zaměřeného studování. Společně se nám podařil opět posun ve studiovém vybavení, zejména poslechové monitory ADAM S2X nám udělaly velikou radost...tedy našim uším :-) . Také se nám, k naší spokojenosti, daří rozvíjet spolupráci s dalšími muzikanty, naposledy např.se Zbyňkem Drdou, kdy jedna z našich písní vyšla na jeho novém CD. A spolupracujeme i s muzikanty ze zahraničí, zejména z USA či Itálie. Pro další rok máme spoustu plánů a spoustu domluvené spolupráce s mnoha dalšími muzikanty. A samozřejmě, že vše bude spojovat muzika, nové písně a bude i nějaké to překvapení.

2017

Pilně tvoříme a nahráváme a když už to vypadá, že by to mohlo klapnout i s kapelou, tak se to v létě uklidní … a tak makáme dál na dalších skladbách a to nejen s PETTROU. Tomáš znovu zažije Rock of Sadská. Postupně také vylepšujeme studio. Začínáme více spolupracovat s Danem Skráškem z Argemy a to nejen kolem nahrávání a zvukařiny, ale i producentsky. K 10. výročí naší novodobé studiové spolupráce si dáváme ke konci roku společný dárek- tento nový web www.two-sense.cz

2016

Pracujeme už častěji jen ve studiu. Nejvíce času věnujeme spolupráci s charismatickou brunetkou se silným hlasem PETTROU. Během roku se nám podaří udělat s ní téměř 10 skladeb. To je skoro na CD :)  Nasosáváme take nové znalosti od jednoho z našich nejlepších zvukařů Václava Vlachého. Tomáš jako stage manager pomáhá s festivalem Rock of Sadská. Zajímavá zkušenost, vidět do zákulisí předních českých i zahraničních rockových a metalových kapel.

2015

Postavili jsme nové pop-rockové uskupení POPUSE s autorsky silnou osobností, zpěvačkou Katkou. Zkoušíme nadále v Dejvicích, sdílíme zkušebnu také se Support Lesbiens. Velké nadšení pro novou věc, nové focení, nové skladby. Vzděláváme se a konzultujeme studiovou práci s naším předním zvukařem producentem Kakaxou ze studia 3bees

2014

Hodně kapacity věnujeme aktualizované kapele VOLTAVOX s novým bubeníkem a staronovým zpěvákem Michalem, který má v sobě opravdu rockový drive. Michal se ukáže i jako schopný textař. Studio v Počernicích je demontované, Tomáš se stěhuje do novostavby v Nehvizdech, kde stavíme naše druhé studio. Vše voní novotou a novým kobercem

2013

Plno zkoušek i koncertů se musí přesouvat kvůli vytížení bubeníka Zdeňka, takže trošku více nahráváme, a na postu bicích dojde k logickému přeobsazení. Do nové sestavy s bubeníkem Davidem vkládáme nové naděje. Dojde také na studiovou spolupráci s Bohušem Matušem, ale nakonec točení celé desky producentovi s díky odmítneme. Je to nad naše časové možnosti. Každý máme své zaměstnání, co nás živí a hudba je „jen“ koníček, i když tedy spíše kůň

2012

Konečně máme s Kivim pocit, že to někam spěje, ale stýská se nám zároveň po precizní práci ve studiu. Nejde asi sedět na 2 židlích, ale hudba má přece více podob. Kytarové party a aranže konzultujeme s předním studiovým kytaristou Standou Jelínkem (Pražský výběr, Lucie Bílá). Natáčíme s velmi nadaným zpěvákem Majklem Vilímovským, navazujeme na jeho studiovou tvorbu s Chinaski. Společně uděláme skladbu Number One

2011

Hraní a zkoušení. Tomáš už časově nezvládá El Paso a zároveň VOLTAVOX, zvítězí samozřejmě kapela, kterou si s Kivim vypiplali. Uděláme pár klubů a s kapelou točíme ve Studiolce u Libora a začíná naše studiová spolupráce s klávesistou a producentem Danem Skráškem (Argema) v jeho hradeckém studiu. Sebevědomí v kapele ale roste rychleji, než je zdrávo a tak na postu zpěváka dochází ke změně, přichází z Plzně sympatický Michal Kuška. Párkrát nás zahraje i Radio Beat.

2010

Kapela začíná hrát. Velkou výhodou se ukáže x měsíců nás dvou strávených ve studiu, což se zúročuje v podobě rychlého nahození již zaranžovaných skladeb do živé podoby. Ve Slaném půjčujeme “naši stage” Pepovi Vojtkovi z Kabátů a zároveň Petrovi Kolářovi, kterému píšeme novou skladbu East. Jede to, hraje se po klubech, pak taky velký festival Joyride a vypadá to nadějně. Studio je teď trochu stranou, ale hlavně, že nám to hraje . U Slávka Jandy natáčíme živé bicí, na které si u nás kvůli prostoru netroufáme . Kladnou zpětnou vazbu k novým skladbám dostaneme také od Radka Bangy (Gipsy.cz)

2009

Výhradně- možná obráceně než je obvyklé, zkoušíme nejdříve ve studiu nové zpěváky. Nakonec najdeme Honzu Čechovského, finalistu z TV soutěže X Factor, a taky se objeví skvělý basista Tomáš Hurych. Studiovou práci, především Logic a midi, konzultujeme s jedním z největších muzitroniků u nás ,Martinem Jirsákem z Disku. Bicí nám k pár skladbám nahrává Pavel, náš dlouholetý přítel a spoluhráč ze SOHO. Slávek Janda (Abraxas) nám nahrává kytaru do jedné z nových skladeb a konzultujeme s ním práce v Logicu. Ke konci roku se nám podaří sehnat i perfektního, profi bubeníka, Zdeňka Pospíšila. Tohle spojení napětí a hlasu si začne říkat VOLTAVOX.

2008

Muzika pomáhá překonávat rodinné krize … Budujeme si první pořádné studio v suterénu řadovky u Tomáše a začínáme s chutí nahrávat a zveme si známé muzikanty. V té době se už scházíme minimálně 3-4x v týdnu a to, co začalo jako projekt, se začíná rýsovat do mnohem rozsáhlejších rozměrů. Že by z toho mohlo být něco většího? Akustiku studia konzultujeme s Michalem Solarem, s pravou rukou českými lvy ověnčeného Radima Hladíka jr, s kterým také zkonzultujeme zvuk pár našich nových písní. Basu nám nahrává na 5 strunku výborný Mirek Mareš (E.A.Poe).

2007

No konečně ! Stará láska nerezaví ! Kivi (toho času člen kapely Holeesch Precission One Man Show Set) je přesvědčen, že má smysl se dát znovu dohromady a opět začíná pracovat s Tomášem na autorských skladbách. Na start nové spolupráce si pořídí taky nový synťák až z USA. Mezitím technické možnosti obecně pokročily a umožňují muzikantům už kvalitní domácí nahrávání, tak jak je známe dnes. Nahrávají na hardiskovém multitracker rekordéru ZOOM MT 16 své první skladby. Od léta začíná novodobá spolupráce. A hlavně obnovíme spolupráci s naším oblíbeným textařem Vláďou Kašparem. Nápady se jen sypou, jen je všechny zpracovat.

2005-2006

Oba dva řešíme rodiny a nové bydlení. Každopádně si znovu vice a vice povídáme o muzice. Tomáš v zimě odjede na pár měsíců do Anglie na zkušenou, ale v létě hraje už zase s El Pasem na Stodole M. Tučného. Začíná znovu více skládat a nové skladby už konzultuje s Kivim, tak snad ho přesvědčí.

2003-2004

Tomáš doprovází Karla Černocha na největším country festivalu v Lučenicích a pak jedou s El Pasem jako vyslanci reprezentovat českou moderní country na rakouský festival. Kivi pozoruje vše z povzdálí, ale už se mu začíná po muzice stýskat a tak občas za klukama zajde na koncert, případně si zahraje s jinou partou muzikantů na soukromých akcích.

2001-2002

Nové autorské skladby Tomáš dělá jen občas, je plně vytížen kapelou El Paso, která také doprovází na koncertech slovenskou hvězdu Allana Mikuška. S Kivim se vídají málo.

1999-2000

Ikdyž se občas spolu vidí, tak společná muzikantská stopa je na pár let přerušena. Kivi končí na nějakou dobu s muzikou, škoda …Tomáš skládá dál, ale výhradně do šuplíku a koncertně se plně realizuje už jen v El Pasu. Kapela má zkušebnu v Braníku na nádraží a pravidelně hraje po českých klubech a festivalech.

1997-1998

Vykradou zkušebnu !!!! a Kivi v té době přijde o jedinečný a drahý nástroj Kawai K5 … Po letech se kapela musí stěhovat do nové zkušebny v klubu Koule na Žižkově u kolejí VŠE a celé SOHO prochází personálními změnami. V tomto období dostane Tomáš a Pavel lano od Medarda Konopíka, jednoho z našich nejlepších country kytaristů a na torzu doprovodné kapely M. Tučného vyroste nová kapela El Paso.

1995-1996

V roce 1996 si Tomáš s Pavlem pořizuje první 8-stopé “nahrávadlo” YAMAHA - MT 8X a zkouší první nahrávky, většinou ze zkušebny a s doma dotáčenými nástroji. V té době Kivi a Tomáš, spolu s bratry Pavlem a Medardem Konopíky, doprovází slavnou Rattlesnake Annie Rattlesnake (v Česku známou jako Anka Chřestýš), Zdeňka Rytíře, Allana Mikuška a Mišu Tučnou na vzpomínkovém koncertu k úmrtí Michala Tučného v Sušici.

1993-1994

SOHO jede a hraje především v klubech po ČR. Dojde na společné hraní v klubech nebo na festech s Angels, Vypsanou fixou, Angels, King Size, Vypsanou fixou Novou Růží apod. V Teplicích se na ně přijdou podívat i Kabáti. Vyjdou pochvalné recenze. Kapela je vyhraná, koncert na hudebním veletrhu Muzika kladně kvituje i nestor české rockové scény Petr Janda (Olympic). Olda Říha (Katapult) kapele nabízí místo na kompilaci CD.

1992-1993

Z Atlantiku se postupně během 2 let stává rockové SOHO. Autorská hudba se tvoří většinou ve zkušebně na Senovážném náměstí, kde je v suterénu zkušebna sdílená s kapelami Vltava a Panika (Dybbuk). Milé společenství, ale většinou tam stejně zkouší nejvíce SOHO a Tomáš, který je tam častěji než na přednáškách na VŠE. Jejich skladba “Slunce” se dostane na Radio 1 tak paradoxně na Radiožurnál. Kapela se ustálí v obsazení: 2 kytary, basa, bicí, klávesy, zpěv.

1990 -1991

V té době žádné domácí studia nebyla, takže když jste chtěli něco natočit, tak hezky zaplatit si frekvenci ve studiu. Největší důraz je, kromě pravidelných zkoušek 2x týdně, na živé hraní. Především kluby a nějaké festivaly. Nejvíce koncertů je v Praze, často na Újezdu v klubu Borát (zde kapela i ráda natáčela), nebo v Rock Café na Národní nebo v oblíbeném libereckém Goletu. Kivi je na vojně a v kapele se na chvíli u mikrofonu zastaví i Martina Čechová, v budoucnu známá jako Pet. A proběhne krátká spolupráce s Danem Bauerem, později Varhanem Orchestrovičem Bauerem

1988 -1989

První spolupráce… pop-rocková kapela Atlantic. Základ se zrodil z kapely Tomáše založené Na Třebešíně, pražské půmyslovce, ke které se přidá spolužák ze základky Kivi, který tou dobou muzicíruje na střední škole v Teplicích vedle kapely Oty Váni, budoucího kytaristy Kabátů. Úplně první zkoušky a nahrávání se už nezachovaly, ale na zkoušení v sálu nad hospodou Na Vodárně a první koncerty v Horních Počernicích ještě dodnes vzpomínají mnozí pamětníci :-)