COVER- DĚLAT NEBO NEDĚLAT PŘEDĚLÁVKY?

by two sense
on 01 leden 2020

Toť otázka. V historii je x kapel či interpretů, kteří udělali díru do světa s coverzí hitu a to větší, než se svojí vlastní produkcí. Často jsou to jiné aranže, které právě od té kapely zaujaly. Z rockové historie můžeme jmenovat Status Quo s perfektní In the army now, UB40 s Baby to night , Mr Big a jejich Wild World...

Kiss s jejich R´n´R for You atd atd. Našli bychom jich spoustu. My s Kivim nejsme zrovna  přátelé coverzí, ale také jsme si nedávno jednu udělali a dnes patří k těm nejlepším skladbám, co jsme nahráli.

Výhoda coveru je, že už je to vymyšlené, struktura skladby funguje, text většinou všichni znají atd.   A když už to lidí neuslyší celé, nebo při blbým zvuku, tak si to doplní z paměti a ještě si to třeba zazpívají, protože tu skladbu prostě dobře znají.. a taky dobrej cover umí nakopnout třeba i mdlejší koncert... Jojo - x výhod. Také spousta kapel si na coverech postavila komplet produkci např. skvělá pecka YMCA alias Nájem zvedej od Pokondrů :-) či nespočet "zábavových" kapel. Takže dnes se naše diskuze posunuly spíš do roviny, když už něco udělat, tak pořádně a třeba opravdu jinak, například s nadsázkou, humorem...jak je libo :-) . Tam za tím vidíme ten tvůrčí proces, co nás baví. Ale jinak u nás pořád jednoznačně převládá práce nad vlastními věcmi.