29 červenec
Posted by two sense

V našich písních zní jak živé bicí , tak i bicí softwarové. A i když rádi pracujeme s živým bubeníkem, tak ty softwarové využíváme hodně často. Nejsou sice "živé", ale mají mnoho jiných výhod (např.možnost stále editace, změny zvuků,sad, úderů atd). A právě o těch softwarových (digitálních) bude tento příspěvek. Používám celkem tři...

čtěte dále
11 červen
Posted by two sense

Sdílenou zkušebnu jsme několik let měli a když se ohlédnu zpátky, tak to byla dobrá varianta. Krátce předtím jsme zkoušeli jen cca jednou za měsíc, ovšem za to celý den, a tak jsme si jednorázově zkušebnu pronajímali v tehdejším rockovém klubu Matrix. Pak došlo ke změnám v kapele a nastala potřeba zkoušet častěji. A díky kamarádovi Ivanovi jsme sehnali sdílenou zkušebnu v Dejvicích.

čtěte dále
29 květen
Posted by two sense

Jak to máte s pauzami? Pauza hraje, co :-)  Na tohle téma tady už článek máme- krásná práce s tichem, ale tady to je o správném trávení času ve studiu. Před 10 lety jsem jeli často v kuse - v tranzu x hodin a pauzy byly spíš na vyčůrání, něco pojíst a hned zpátky ke hraní a nahrávání.

čtěte dále