MILOSTNÉ PÍSNĚ (by Kivi)

by two sense
on 22 srpen 2019

Večné a nesmrtelné téma ty písně z lásky, z nešťastné lásky či pro lásku jsou, že? Světové hity i šílené úlety. Neznám interpreta, který by alespoň jednu takovou neměl. A některé z nich dost chytly za srdce i mne. Když budu lovit v českých vodách, tak považuji za geniální

(zejména textově) písně jako např. "Něco o lásce" od Pavla Dobeše... "Podraz" od Honzy Nedvěda... "Proklínám" od Janka Ledeckýho... "Ještě Tě mám plnou náruč" od Jiřího Korna... nebo  skvělá "Sbírka zvadlejch růží" od Wanastovek či "Daniela" od Lucie. A to jsem na dost ještě zapomněl.

Každá z uvedných písní je zcela odlišná, přesto je něco spojuje. Krom lásky či vyznání je to hlavně vytříbený text plný zajímavých obratů a slov. Úplně nemusím texty typu "nemůžu spát, jsem tak sám, ó má lásko jediná" atd atd :-) Naopak si velmi cením textů o lásce, kde slovo "láska" vůbec nezazní, či je tam dost podobenství nebo např. jinotajů. Nebo když si k tomu představím výše uvedené interprety, tak jim to prostě i věřím. V principu uznávám každého, kdo se o píseň "z lásky k někomu" pokusí, není to kolikrát snadný, jenže je to těžká disciplína a ne vždy to dopadne dobře. 
No a co my a písně o lásce? Přeci jen, nejsme úplně textaři, i když Tom má za sebou nemálo textů, to zas jo. A myslím (vím), že během let nějakou tu "milostnou" píseň složil. Určitě ji ale nezveřejnil :-) Já osobně se do toho nikdy pouštět nebudu. Za prvé - zkombinovat hudbu, text a k tomu to nazpívat... to by se muselo stát nevím co, abych do toho šel a za druhé - historicky   jsem to již jednou učinil, tudíž jsem se vyčerpal :-)  Takže já to mám jasný... a co Ty Tome? 
:-)