03 srpen

AUTORSKÁ HUDBA vs. PŘEVZATÁ

Posted by Super User

Ano, je tak svůdně jednoduché (citace z článku níže) naučit se, více či méně zručně, 1000x ohrané hity a hrát před plnou hospodou či na tancovačce. Lidé se baví, tančí... a ano, i my rádi občas na takovéto kapely zajdeme... a nepohrdáme jimi. Dokonce některé revivaly slavných kapel jsou opravdu super!

Avšak velkou úctu máme k těm, kteří se snaží býti sami za sebe, kteří tvoří...snaží se... a i když to třeba není zrovna extra úroveň, tak jsou autentičtí... žádní plagiátoři.
Jak řekl náš kamarád Pavel (mimochodem výbornej muzikant, co sám hraje převzaté věci a skvěle)... "my to máme jednoduché, nic nevymýšlíme, jen hrajeme to, co jiní již vymysleli... nechodíme na trh s vlastní kůží"...
Lidé se přijdou bavit a poslechnout si časem prověřené hity a když není ideální zvuk, zbytek si vlastně dokážou domyslet, protože to znají z desek, z rádia apod. Naopak u vlastních věcí na tomhle stavět nemůžete. A když nejste megastar, kdy vám hltají jakoukoliv blbost, tak jako průměrně neznámá kapela či autor vždy nejdřív zápasíte s výzvou „zaujmout“.

A o tom to je... vážíme si všech, co dokáží jít s vlastní kůží na trh... !!!!
Třeba se to nepovede, ale co... vždyť život je fajn. A ještě víc, když jsme sami za sebe

No a nás právě baví tahle druhá, vlastní cesta. Pravda, ne vždycky to vyjde, ale těch věcí co se přitom naučíte, koho potkáte, co náhodou objevíte…. Jo, na tom se my dva shodneme: neměnili bychom …

ČLÁNEK na :

http://frontman.cz/vazte-si-autorske-tvorby